Chystáte se do Prahy? Nepřehlédněte

29.06.2017 08:42

Jak pojede MHD v Praze přes léto? Některé linky budou jezdit méně nebo vůbec

28.6.2017    blesk.cz    str. 0   Praha - Zprávy

        České dráhy   

V pražské MHD se o prázdninách prodlouží intervaly spojů a bude omezen provoz některých tramvajových a autobusových linek. Provoz MHD také ovlivní opravy metra a tramvajových tratí. Změny se nedotknou příměstských vlaků. Omezení začnou platit 1. července a skončí 2. září s prvním školním dnem. Největší problémy budou mezi Florencí a Pražským povstáním, komplikace přinese i Anděl.

 

Přes léto bude veřejná doprava jezdit v omezeném režimu. „Omezení se nijak výrazně neliší od předchozích let, provoz spíše ovlivní množství výluk, a to jak u metra, tramvají, tak i na železnici. K prodloužení intervalů dochází zejména v období přepravních špiček pracovních dnů, kdy je patrný největší pokles poptávky,“ uvedl mluvčí Regionálního organizátora pražské integrované dopravy Filip Drápal.

 

V metru budou prodlouženy intervaly o jednu až dvě minuty. Od 1. do 9. července bude kvůli výměně pražců mimo provoz úsek metra C Florenc až Pražského povstání. Následně začne pětiměsíční první etapa opravy stanice linky A Muzeum, kdy bude uzavřeno nástupiště ve směru Depo Hostivař. Od srpna by naopak měla být po kompletní rekonstrukci opět otevřena stanice metra B Jinonice, ovšem opravy se přesunou na devět měsíců na Anděl.

VIDEO: Dalších oprav by se měl v budoucnu dočkat i Můstek

 

Tramvaje pojedou jinak

 

V rámci tramvajové dopravy přes prázdniny nepojedou linky 4 a 21 a linka 16 pojede jen v úseku z Lehovce na Kotlářku. Na linkách 9, 17 a 22 bude ve špičce pracovních dnů prodloužen interval ze čtyř na pět minut, kolem poledne pak z pěti na šest minut. „U ostatních linek dojde k úpravě intervalů ve špičkách pracovních dnů z osmi na deset minut a kolem poledne z deseti na 12 minut,“ uvedl Drápal. Naopak posílen bude provoz linky 15, která bude mít dva vozy.

 

Kvůli opravám kolejí nepojedou přes prázdniny tramvaje například mezi zastávkami Březiněveská – Vozovna Kobylisy nebo z Moráně na Albertov. Celý srpen bude opravována trať mezi zastávkami Strossmayerovo náměstí až Vltavská a v srpnu začne rekonstrukce trati z Albertova do zastávky Otakarova, která potrvá až do 9. prosince.

 

Ropid zavede od 1. července trvalou změnu u autobusové linky 142, která bude rozdělena na dvě. Část s původním číslem 142 pojede mezi Novými Butovicemi a Velkou Ohradou a budou na ní nově nasazeny kloubové vozy. V úseku Velká Ohrada – Nádraží Veleslavín – Nové Vokovice pojede linka pod staronovým číslem 225. Po zprovoznění stanice metra B Jinonice bude posílena linka 137.

 

—————

Zpět