České dráhy zavedou od prosince nový noční vlak do Curychu

22.09.2016 21:07

 

21.9.2016    e15.cz    str. 0   Doprava a logistika

        České dráhy   

České dráhy začnou od 11. prosince provozovat nové přímé noční spojení z Prahy do Curychu přes České Budějovice. Spoj nahradí současný noční vlak jedoucí přes Drážďany a Frankfurt nad Mohanem. Cesta potrvá kolem 14 hodin. Na tiskové konferenci švýcarské organizace Switzerland Tourism to dnes řekl člen představenstva ČD Michal Štěpán.

 

Nepůjde o celý vlak, ale o skupinu vozů. Klimatizovaný lůžkový vůz řady WLABmz pojede v jízdním řádu 2016/2017 celoročně. Cestující si budou moci vybrat mezi kategoriemi T3, což je třímístný oddíl, double (dvoumístný oddíl) nebo single. A v provedení economy (s umyvadlem) nebo se sprchou a dalšími službami. V létě a během únorového Mistrovství světa v Alpském lyžování ve Svatém Mořici doplní lůžkový vůz také klimatizovaný vůz 2. třídy k sezení.

 

Na českém území bude možné do vlaku nastoupit kromě Prahy také v Táboře, Českých Budějovicích, Velešíně, Kaplici a Rybníku. Ve Švýcarsku budou moci cestující vystoupit kromě cílového Curychu také v Buchsu poblíž hranic s Lichtenštejnskem nebo v Sargansu. „V těchto stanicích bude možné přestoupit do navazujících spojů ve směru do kantonu Graubünden se známými středisky Svatý Mořic, Davos nebo Klosters,“ uvedl Štěpán.

 

Cena jízdenky ve voze k sezení bude začínat na 18 eurech (497 krun) v rámci first minute nabídky, jízdenka s rezervací do třímístného oddílu v lůžkovém voze pak na 36 eurech (994 korun).

—————

Zpět