Dráhy zvyšují počet vlaků s Wi­Fi připojením

11.01.2016 14:05

 

9.1.2016    Chebský deník    str. 2   Region

    (hni)    České dráhy   

Karlovarský kraj, ČR – Od začátku platnosti jízdních řádů pro rok 2016 se mohou cestující Českých drah (ČD) zdarma připojit na internet již v 529 vlacích. Aby měli cestující lepší přehled o vlacích, které Wi­Fi nabízejí, jsou poprvé v historii označeny takové spoje přímo v jízdních řádech specifickou značkou. Díky tomu je snadné zjistit, že vlaky s možností ´online´ cesty jezdí u nás na trati z Děčína přes Ústí nad Labem, Most, Chomutov přes Karlovy Vary, Sokolov až do Chebu.

            Z celkového počtu vlaků s Wi­Fi je nyní 108 dálkových spojů a 421 regionálních vlaků. „O využití internetu během cestování je mezi našimi zákazníky velký zájem, proto jsme tuto službu zařadili již do 529 vlaků a během letošního roku ji rozšíříme do několika dalších desítek spojů,“ řekl Michal Štěpán, člen představenstva ČD odpovědný za osobní dopravu.

            Další spoje, kde se cestující mohou připojit zdarma do sítě, jsou ty z Pardubic do Hradce Králové a Jaroměře, mezi Nezamyslicemi, Prostějovem, Olomoucí, Zábřehem na Moravě a Šumperkem na střední Moravě nebo z Rožnova pod Radhoštěm přes Valašské Meziříčí do Kroměříže a Kojetína či v okolí Brna na lince S2 do Letovic a Křenovic. „Ještě během zimy a jara bude systém Wi­Fi instalován do další dvacítky osobních vagónů určených pro vlaky EuroCity, InterCity nebo Expres a také do modrých rychlovlaků Railjet. Wi­Fi je také součástí vybavení nových souprav InterPanter, z nichž jsme prvních 7 souprav převzali v závěru roku 2015 a zbývajících 7 vlaků bude dodáno v úvodních měsících letošního roku,“ doplnil Štěpán.

            V dálkové dopravě disponují nabídkou Wi­Fi připojení k internetu například spoje EuroCity z Prahy do Ústí nad Labem a Děčína a dále do Německa, vybrané vlaky z Prahy přes Brno do Břeclavi a expresní spoje mezi Prahou, Pardubicemi, Olomoucí a Ostravou, respektive s dalšími cílovými stanicemi v Opavě, Zlíně, Veselí nad Moravou, nebo přes Vsetín v Žilině. Wi­ Fi je k dispozici také v rychlících Olomouc – Otrokovice – Břeclav – Brno a během první poloviny roku bude rozšířeno i na rychlíkovou linku Praha – Pardubice – Česká Třebová – Brno.

            Vlaky SuperCity Pendolino nabízejí kromě Wi­Fi navíc celý informační a zábavní internetový portál, kde cestující najdou informace o jízdě, mohou sledovat její průběh online z pohledu strojvedoucího, objednat si občerstvení z bistrovozu, mají k dispozici filmy, hudbu, soutěže nebo hry včetně nabídky po dětské cestující.

            Obdobné řešení Wi­Fi se zábavním internetovým portálem od dubna nabídnou i všechny modré soupravy Railjet.

—————

Zpět