Jedete do Prahy, pozor na...

04.09.2017 12:31

...Nové trasy i přečíslování, změny v pražské dopravě se dotknou desítek autobusů

3.9.2017    euro.cz    str. 0   Praha

        České dráhy   

Nové trasy autobusových linek, modernější zastávky i přečíslování, v Pražské integrované dopravě (PID) v neděli začaly platit změny, které se týkají až padesáti autobusových linek. Vznikne například šest nových zastávek a na 12 zastávkách v Horních Počernicích budou nově autobusy zastavovat už jen na znamení. U dvacítky školních linek se první číslice změní z pětky na dvojku.

 

Přehled změn zveřejnil pražský organizátor dopravy Ropid na svém webu. Například v oblasti Skalky se změní trasy linek 101 a 138, ze Zličína do Sobína budou nově zajíždět některé spoje autobusu číslo 164. Mezi Palmovkou a Sídlištěm Rohožník začne jezdit linka 239, zatím na zkušební dobu tří měsíců. Lidé už se naopak nesvezou linkou 257, kterou nahradí linky 164 a 306.

 

Na lince 119 pojede první ranní spoj ze zastávky Nádraží Veleslavín až v 05:13, tedy o dvacet minut později než dosud. Na lince 120 přibude v trase Na Knížecí - Pod Lochkovem spoj s odjezdem v 19:45, tři páry nových spojů budou nově jezdit večer na lince 172 v úseku Velká Chuchle - Na Hvězdárně.

 

Dopravní chapadla. Praha a Středočeský kraj touží po propojení

 

Mimo Prahu bude jezdit nová linka 671 z Jenštejna do Staré Boleslavi, novinkou je třeba také linka 482 mezi železniční stanicí v Úvalech a zastávkou Nehvizdy, škola. Ta patří k šesti novým zastávkám, po dvou jich vznikne v Nehvizdech, Poděbradech a Nymburce.

 

Větší změna nastala v PID minulý týden v sobotu, kdy se dopravní systém rozšířil o oblast Kladenska. Pro cestující z Kladna a okolí tak začalo platit jednotné jízdné u všech dopravců v autobusech i na železnici. Změnu v pondělí provázely výpadky, několik linek nejelo kvůli absenci řidičů. Nedostatky chtějí dopravci odstranit

 

—————

Zpět