Na páteřní trati přibudou čtyři páry expresů do Lince

17.10.2016 10:24

 

15.10.2016    Českobudějovický deník    str. 4   Jižní čechy

    LUBOŠ DVOŘÁK    České dráhy   

Spoje EuroCity dosáhnou cestovních časů srovnatelných s auty.

 

Jižní Čechy – Od 11. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád na železnici, se cestující mezi Prahou, Českými Budějovicemi a rakouským Lincem dočkají rozšíření spojů. Dnes na české části trati jezdí běžné rychlíky v neúplném hodinovém taktu. Během adventu nabídku doplní čtyři páry vlaků EuroCity z Prahy až do Lince, které zastaví pouze v Táboře. A také zrychlí. Tisková mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová Deníku sdělila, že dokončené části koridoru umožní využít rychlost souprav až 160 kilometrů v hodině.

            „Expresní spoje dosáhnou cestovních časů konkurenceschopných s auty,“ uvedla Radka Pistoriusová. V praxi to bude tak, že vzdálenost mezi Prahou a Táborem spoj ujede za 1:11 hodiny, mezi Prahou a Českými Budějovicemi za 1:58 hodiny. Cestovní doba bude kratší také u obvyklých rychlíků, a to v úseku Praha – Tábor za 1:23 hodiny, PrahaČeské Budějovice za 2:20 hodiny.

            V expresních spojích bude zákazníkům drah k dispozici bezplatné Wi-Fi. Podle Michala Štěpána, člena představenstva Českých drah odpovědného za osobní dopravu, je připojení k internetu v současnosti nejčastěji požadovaná doplňková služba od cestujících. „Proto pokračujeme v zavádění této technologie,“ řekl Michal Štěpán. Díky zavedení Wi-Fi do 89 vozů pro dálkovou dopravu nabídnou České dráhy internet během prvního pololetí roku 2017 také na lince z Prahy do Tábora, Českých Budějovic a Lince.

            Nové jízdní řády ještě nemají definitivní podobu, ale vlaky EuroCity z Prahy do Lince by měly z české metropole odjíždět v 6.02, 10.02, 14.02 a 18.02 hod.

Téměř 300 kilometrů dlouhou trasu ujedou za přibližně čtyři hodiny. Odjezdy z Lince zpět do Českých Budějovic a Prahy jsou naplánovány na 6.49, 11.49, 15.49 a 18.49 hodin.

„Celý koncept expresní dopravy z Prahy do Tábora, Českých Budějovic a Lince představíme při zvláštní jízdě v listopadu,“ dodala k plánovaným novinkám mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

 

Nový jízdní řád od 11. prosince 2016

 

? 4 páry expresních vlaků Praha–Linec ? 16 párů rychlíků PrahaČeské Budějovice (jeden pouze do/z Tábora) ? jízdní doba nejrychlejších vlaků PrahaČeské Budějovice: 1 hodina 58 minut ? jízdní doba Praha–Linec: 4 hodiny 6 minut

—————

Zpět