Navštivte luxusní autosalon na náplavce!

01.09.2017 10:08

 

1.9.2017    Blesk    str. 6   Čechy/Morava

    Ivan D. Hladík, Kateřina Baranová    České dráhy   

Přes 100 modelů, 18 značek! * Unikátní světelná show i slavné osobnosti!

 

PRAHA – To tu ještě nebylo! V ráj milovníků motorismu se pro tento víkend proměnily vltavské břehy. Akce Auta na náplavce zve k prohlídce více než stovky aut nejznámějších světových značek.

 

Skvosty nejen s vůní benzinu! Ty zdobí náplavku Rašínova nábřeží i protější břeh na Smíchově. Velkolepou výstavu týdeníku Svět motorů s názvem Auta na náplavce včera vpodvečer za háji la generální řiditelka Czech News Center Libuše Šmuclerová. „Myšlenka téhle akce vznikla před dvěma lety. Hlavní pro nás bylo dostat auta blíž k lidem a umožnit celým rodinám, aby si mohly vychutnat program, radost a zážitek z tohoto víkendu,“ řekla Blesku.

 

Auta k lidem

 

Více než stovku modelů osmnácti věhlasných značek mohou návštěvníci zcela zdarma obdivovat až do nedělního večera. „ Svět klasických autosalonů ý zanikl. V Česku se od roku 2013 nepodařilo uspořádat ani tradiční brněnský autosalon. Je jasné, že naopak auta musí za lidmi,“ vysvětlil šéfredaktor Světa motorů Zbyšek Pechr.

 

Světová novinka

 

K vidění bude i světová novinka, nový model Audi A8. „Automobilka pro vůz vybrala místo na pontonu vybaveném točnou. Naživo viděli tohle auto zatím jen vybraní jedinci před měsícem v Barceloně, světové představení proběhne až za deset dní ve Frankfurtu nad Mohanem,“ řekl Blesku zástupce šéfredaktora Světa motorů David Šprincl. Představí se také například elektromobil Renault Zoe, Mitsubishi Eclipse Cross, Kia Stonic nebo Seat Arona.

 

Představí tam i světovou novinku

 

Svět motorů slaví 70 let

 

Gott je o 100 metrů dál! PRAHA (lbp) – Už třetí den je loď s výstavou o kariéře Karla Gotta (78) přestěhovaná na pražské náplavce o 100 metrů dál! Až do neděle kotví přibližně 120 metrů za Železničním mostem směrem k Podolí. Na původním místě totiž běží výstava Auta na náplavce. „Chod výstavy, obchodu ani Celebrity Café není nijak omezen,“ řekl Blesku Michal Tichý z BigMedia.

 

Velká světelná show vypráví příběh aut Součástí bohatého doprovodného programu bude ještě dnes a zítra trojrozměrná světelná show s názvem Náš příběh, a to vždy ve 21:30 a 21:50 hodin. Na 30 metrů široké a 15 metrů vysoké vodní stěně na Vltavě odvypráví milníky třech století mapujících vývoj automobilu a jeho vliv na lidskou společnost. „Příběh vede od prvního automobilu přes rychlostní rekord, cestu kolem světa Hanzelky a Zikmunda až třeba po první airbag a katalyzátor,“ uvedl David Šprincl. Barevná show se promítá ze Železničního mostu, dobře viditelná je z obou břehů Vltavy a také z Palackého mostu.

 

Tipy z doprovodného programu Dnes na Rašínově nábřeží: 13:00 Autogramiáda fotbalistů AC Sparta Praha 19:00 Koncert Tomáše Kluse 21:30 Vodní světelná show na Vltavě Sobota na Rašínově nábřeží: 15:00 Rady M. Vaculíka, technického experta SM 20:00 Vladimír 518 + Orion na smíchovské náplavce 21:30 Vodní světelná show na Vltavě Neděle na Rašínově nábřeží: 16:00 Autogramiáda fotbalistů SK Slavia Praha

 

Návštěvníci mohou obdivovat vystavené vozy na obou březích Vltavy. Nemusejí putovat mezi náplavkami po souši, ale pohodlným přívozem.

—————

Zpět