Sprejeři zbili strojvedoucího

09.02.2015 16:37

9.2.2015    Olomoucký deník    str. 4   Černá kronika/televize

    PETRA PÁŠOVÁ    České dráhy   

Vandalové na nádraží v Blatci obarvili vagon. Při činu je přistihl zaměstnanec drah

 

Blatec – S agresivními sprejery se v sobotu večer potýkal strojvedoucí vlaku na nádraží v Blatci na Olomoucku. Když se pokoušel některé z nich zadržet poté, co poškodili jeden vagon vlaku, zbili ho.

            „Zatím neznámé osoby měly v okamžiku, kdy vlaková souprava zastavila na nádraží, postříkat barvou jeden z vagonů na konci vlaku. Strojvedoucí byl na to upozorněn jiným strojvedoucím a osobám chtěl v jejich počínání zabránit. Některé z nich se daly, když ho spatřily, na útěk, jiné zůstaly na místě,“ sdělila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

 

Skupina osob v tmavém oblečení

 

Jednoho sprejera se strojvedoucí pokusil zadržet, při tom ho však fyzicky napadly další osoby. „Jedna ho udeřila pěstí do obličeje, druhá ho kopem shodila na zem a třetí mu bránila v pohybu. Potom tyto osoby utekly neznámo kam.

            Na místo přivolaní policisté zjistili, že se mělo jednat o skupinku deseti až dvanácti neznámých osob v tmavém oblečení,“ pokračovala mluvčí s tím, že poslední vagon vlakové soupravy je postříkán na ploše zhruba třiceti metrů čtverečních souvislou vrstvou barvy s obrazcem.

Přesná výše vzniklé škody nebyla zatím stanovena. „Bude upřesněna dodatečně. Strojvedoucí o lékařské ošetření nežádal. Policisté nyní na případu pracují a po pachatelích pátrají,“ doplnila policejní mluvčí Irena Urbánková. Doplnila, že policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů poškození cizí věci a výtržnictví, za který pachatelům, v případě jejich zadržení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

—————

Zpět