Zamyšlení k probuzení?

28.10.2016 11:08

Vážení a milí,

 

to je jasný důsledek toho, že místo, abychom pracně budovali silnou strukturu seniorů, kteří budou PARTNERY a vytvoří takovou volební sílu, že se politici budou ucházet o jejich přízeň a třást před jejich nepřízní, dali jsme přednost pohodlné cestě dělat ze sebe chudáky a polodementy panáčkující za každý drobet co nám vrchnost milostivě hodí ze svého stolu. 

 

Proto si političtí hochštapleři mohou beztrestně dovolit si z nás dělat legraci, protože dobře vědí, že senioři jim ten hlas - přes to přes všechno - hodí taky! Výsledky voleb o tom vypovídají víc než přesvědčivě. A že v nich sehráli klíčovou roli naši senioři (kolikpak našich seniorů třeba volilo takové vysmáté chlapce?) - ne nějací Marťané - je taky jasné. Takže nadávejme především sami sobě, své pohodlnosti, své lenosti, svým švejkovským postojům...

 

My jsme před odpovědností a tvrdou prací pro budoucnost naší vlasti a poctivý odkaz pro naše potomky až tady nebudeme, dali přednost pomíjivostem "co si dnes sežeru, to mi zítra nikdo nevezme".

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Asi víte že dlouhodobě bojuji proti pravidelným a dobře placeným prohlídkám řidičů, protože je považuji za věkově diskriminační a odsouzeníhodný mengelismus. Nikdo totiž ještě o půlnoci ze svého 64. na 65. roku nezchroml ani nezblbl tak, aby následující den nemohl zase řídit auto jako léta předtím. A přesto na povinnou lékařskou prohlídku MUSÍ všichni. 

 

V sousedním Německu ani v sousedním Rakousku taková otevřená věková diskriminace není, bezpečnost silničního provozu je tam na vyšší úrovni než v Česku a podle vyjádření Němců a Rakušanů by si žádný politik ani NEDOVOLIL něco takového začít prosazovat. 

 

A jak je to v Česku? No ano, úplně jinak. Už delší dobu probíhá podprahová příprava na vytěsnění seniorů-řidičů ze silničního provozu. V české televizi i českém tisku jsou šířeny lživé údaje o tom, že senioři jsou nejnebezpečnějším segmentem účastníků silničního provozu. Není to pravda, senioři-řidiči mají statisticky NEJMÉNĚ nehod a s nejmenší závažností. Senior-řidič většinou nikoho nezabije, když už tak nanejvýš pomačká plechy.

 

Ve skutečnosti jde ovšem o zoufalství a neschopnost ministerstva i jeho odborných složek a organizací "zdůvodnit" nelepšící se nebezpečnost a smrtnost českého silničního provozu a snahu najít fackovacího panáka. No a kde vzít lepšího než u seniorů?

 

Takže: chceš dál řídit auto, dědku? No tak půjdeš k "dopravnímu psychológovi", tomu vyplázneš 3 tisíce, pak půjdeš k "dopravní psycholóžce", té vyplázneš další 3 tisíce a buď rád, že dostaneš tzv. "harmonizační kód", t.j. povolení jezdit jen okolo chalupy, ale jen hodinu po východu slunce a skončíš hodinu před západem slunce! Myslíte, že si dělám legraci? Kdepak! Jde o konkrétní příklad z jižní Moravy...

 

Napsal jsem o tom několik článků m.j. i do DS. Kolik myslíte, že reagovalo lidí - a nestojím o jednoznačný souhlas, uvítám i kritické připomínky. Nikdo!

 

Takže tak přátelé, přeji pěkný prodloužený víkend. 

 

Zdraví Milan Hemzal 

—————

Zpět